Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stříška na komín

Mám chatu na horách a jsem rozhodnutý stříšku na komín si pořídit. Přece jen tam prší výrazně více než v Praze a také sněhu bývá dost. Ale nejsem si jistý z jakého materiálu si mám stříšku na komín pořídit. Tady například nabízí nerezovou nebo měděnou. V čem je měděná lepší? Má nějaké lepší vlastnosti? V případě mědi se trošku obávám, aby nebyla spíše lákadlem pro zloděje...

Dobrý den,k materiálu stříšky se vyjádřili již předchozí, já bych preferoval nerez.
Montáž stříšky doporučuji, mám s tím vlastní zkušenost. Ono totiž ani nezáleží na množství deště, ale jde o to že komín na chatě jistě není každodenně používán. Na mé chalupě, také na horách fungoval bez stříšky a bez jakýchkoli problémů a závad 90 let cihlový "průlezný" komín. Potom byla chalupa cca 10 let neobývaná, na patě komína se objevily tmavé skvrny v omítce, "rozhašené" a rozmočené cihly, takže nakonec, při následující rekonstrukci chalupy musel komín " k zemi". Vysvětluji si to tím, že dříve, když se v domě / zem. usedlost/ každý den topilo, stačila dešťová voda v teplém komíně vyschnout a nezpůsobila žádnou škodu.