Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem centrál u auta někdy nefunguje,občas v klidu jen zacvaká,vybíjí baterii-pomoc!

"Chevrolet Spark 0.8,r.v.2006"
občas nefungoval cůbec centrál,někdy jo,někdy ne
občas zase v autě něco cvakalo aniž by se cokoliv pohnulo
a to vybíjí po čase baterii,to cvakání se mi zdálo jako ze zadních dveří
ale ten impuls může být zřejmě úplně odjinud,
poradí někdo,co by to mohlo být,měl někdo podobnou zkušenost,
popř.jak centrál odpojit a předejít vybíjení baterie?
předem děkuji za jakýkoliv nápad co by to mohlo dělat,nebo alespoň jak centrál odpojit.

Spark žádné mikrospínače ve dveřích nemá. Má pouze časový spínač, který pustí do motorků zámků impuls takže se může klidně stát, že pokud zámek z nějakého důvodu nestihne po dobu trvání tohoto impulzu zamknout zůstanou dveře odemčené a jedinou indikací je poloha ručního ovládání v daných dveřích. V levých předních dveřích ani (u vozů prodávaných v ČR) obvykle motorek není, zámek se ovládá pouze klíčem, ale to je u všech vozů Daewoo/Chevrolet obvyklé. Motorky mají pouze vozy vybavené dálkovým ovládáním centrálu a těch se u nás neprodalo mnoho.