Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Orchidea Phalenopsis - Škodcovia a chorobi

Mám problém z orchideou Phalenopsis, dostal som tri orchideie tohto typu, pred dvoma rokmi. Dokúpil som ešte štyri na vianoce ale jedna pred pád dňami vyschla. Každý rok o tomto čase už mali mať veľkú stonku zakončenú zarodkom kvetu. Bohužiaľ tento rok sa začali kaziť, hnojím každé dva týždne a vlahu dostávajú každý týždeň. Listy sú ale malátne a na dotyk mäkké a nie tvrdé ako majú byť. Zároveň im začali usychať konce listov, niektoré listy sú skrutené a niektoré sú po bokoch čierne. Pred pár dňami sa mi na listoch objavili čertci a tak som ich všetkych zotrel handričkou, namočenou v liehu. Pre zmenu teraz orchideie ohrozujú najeké čierne mušky. Môžem to vystriekať biolitom? Čo môžem pre svoju orchideu urobiť aby bola zasa krásna ako pred tým? Všetky orchideie sú v tomto zipe:
20190511-112717-zip

Tohle je pro mě blbé na prohlížení fotek. Orchideje trpí na červce, příslušnou chemii si najdi. Biolit to nebude. Listy měknou při potížích s výživou, můžou být uhnilé kořeny, může to být škůdce.
Obrázky s popisem najdeš na skudci.html