Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vozíčkáři fórum Optimus 2 servisní manuál

Zdar všem, chci si koupit invalidní elektrický vozík Optimus 2 a chtěl bych najít někoho, kdo má servisní manuál v češtině. Anglickej mám. Nebo někoho, kdo má zkušenosti s běžným provozem údržbou ap. Nebo kdo ví, kde vozíčkáři mají nějaké funkční fórum ap. Díky a s pozdravem K. J.

Osobně se domnívám, že bude o hodně lepší nadstardantní verze, která má motor 950W , silnější akumulátory a rychlost 15 km/hod. Základní má pouze motor 650W a rychlost 6 km/hod. Jinak 136 tisíc korun je darda.

Karle ono to není tak jednoduchý. Elektrický vozík má myslím životnost 8 let a patří pojišťovně (po 8 letech ho musí vrátit), takže vytunění je trochu problematické. Jenom, aby si ho dostal přidělený musíš mít doporučení asi od pěti doktorů specialistů. Opravy hradí pojišťovna ale uživatel hradí opraváři cesťák. Opravu vozíku musí navrhnout ošetřující lékař a schválit pojišťovna, takže při větší poruše se docela načekáš. Např. životnost polštáře (dekubitního podsedáku) na kterém vozíčkář sedí je tři roky a ceny až k 12 tisícům korun (např. potah na něj i 1800,-kč )je totiž stejně jako podsedák až z Mexika.

Vrátit by se měl vždycky a to i pokud uživatel zemře a někdo ho podědí. Lze ale požádat po tuším 5. letech o vyřazení, nebo přenechání uživateli, nevím teď přesně jak je ta formulace.
http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/ostatni/invalidni-vozik-a-jeho-vraceni-18991.html
Já ho koupím za svoje jetej a tak jen chci se dostat k co největší sumě informací, abych se o něho dokázal co nejvíce postarat sám, protože jetej, už asi bude vyžadovat nějakej servis a údržbu.

Co se týká jetého tak pozor na ovladač a baterie. Mám známého, který koupil také starší el. vozík a nyní má problémy s "ovladačem" a nemůže sehnat náhradní. Chtělo by to zjistit jak dlouho jezdil a zda byl používán venku a v zimě (sůl na chodníku dokáže své).

Baterky, to je jasné. S tím počítám, že dlouho nevydrží. Náhradní díly jsem se díval třeba na ebay.de. U nás to sežene těžko. Problém ale bude jak to z té "ciziny" případně dostat sem. Čr je na takové věci hodně malý trh.

Osobně si myslím, že se z toho dělá zbytečně problém. Vím, že u tohoto vozíku v Německu je základ 6 km/hod bez příplatku pak je rychlost 10km/hod něco kolem 800 E a 15 km/hod za 900 E. Proč to nemůže být, že s vozíkem po chodníku jedeš 6 km/hod a na cyklostezce či komunikaci 15 km/hod.