Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak přesadit kaktus

Ahoj lidi, mám doma starý kaktus, který potřebuji přesadit. Problém je v tom, že je vysoký cca110cm, a velmi tenký, viz foto. Mám strach, abych ho při manipulaci nějak nepoškodil, nezlomil nebo tak něco. A samozřejmě abych se příliš nepopíchal sám. Nemáte někdo zkušenost nebo tip, jak s ním zacházet, abychom to oba odnesli co nejméně? Předem moc děkuji všem za pomoc! S.

Když se to umí, tak se není čeho bát. :-)
Kaktus obejmete dlaní a nepopíchá vás - je to trochu jako když si fakír lehne na hřebíky. Nesmíte tou rukou po ostnech přejíždět. Pokud se bojíte, existují rukavice.
Otázkou je, co s kaktusem dál - za pár let? Osobně bych spíše doporučil rostlinu nařízkovat, je to trochu složitější na šikovnost a hlavně hygienu, ale pokud se povede, pak budete mít doma zase pěkný kaktus a s ním i pocit, že jste dobrý pěstitel. :-)
Něco o řízkování: http://www.kamenu.estranky.cz/clanky/vegetativni-mnozeni/rizkovani-kaktusu.html