Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zadrhávající nová cylindrická vložka

Koupil jsem Tokoz pro 300 30/35 za 832Kč a namontoval do vchodových dveří od bytu. Mám vložek víc, (Abus D6 ps, Richter euroxstar vše 30/35).
Problém se oběvil při poslední změně vložky za Abus jsem namontoval Tokoz a najednou při otáčení klíče z venku dře a je to i slyšet.
Kování je Rostex R1 s překrytem vložky, a zatím co jiné vložky funguj naprosto lehce Tokoz blbě.
Několikrát jsem ju zkoušel namontovat a po dotažení kování z venku zase dře.
Nevíte co stím?

No jo, ale jak je možné, že jiné tam fungují naprosto v pohodě, konkretně Abus D6 PS je dokonce o milimetr delší, a Tokoz dře a Abus ne. Je mě jasné, že to dělá kování, ale proč jen Tokoz a ostatní fungují naprosto lehce.
Hmm asi to rozhodím a uvidím.

Jo možná je na vině to, že tokoz má závit M5 naprosto "utáhlý" (nevím jak to napsat) a ostatní mají vuli (tedy šroub je mnohem volnější). To mě napadá ten závit projet několikrát závitníkem, a ona se dostaví vule, a potom to nebude dřít.

Takže problém odhalen, to zasekávání má na vině šroub M5 vložky, když ho nechám volně nedotažený, Tokoz funguje lehce, když dotáhnu, tak dře. Takže opravdu řešení je uvolnění závitu na vložce, a koupit kvalitní šroub M5x55 se zapuštěnou hlavou a bude opraveno. Jde hlavně o to, že předchozí majitel bytu navrtal díry pro kování nakřivo, a to je ten celý problém. Zámečník ten problém trochu pořešil, takže obyč vložka funguje, ale kvalitní ne. No budu ladit tak dlouho až ten šroub M5 bude dotažen a vložka bude fungovat bez problému.

Dodám díry ve dveřích mají vule až až, jsou značně obroušeny, to jsem v minulosti už řešil.

Hmm asi pravda. No ty ostatní to mají bud volný závit, nabo jsou s mosazy a ten se podá, jenže Tokoz ten je zavit s ocely, a ten chve jen závitníkem trochu rozšířit a potom to bude ok. Je až s podivem, že v Unihobby jsem nekoupil šroub Mx55 co jsem chtěl, protože nejkratší měly 70 a potom až 35 40 a mezi tím nic.

Tak jsem namontoval (zakoval) Tokoz a nechal jemně povolený šroub M5, kování jsem dotáhnul jen prodloužením od goly a kupodivu to funguje. Před tím jsem dotahoval kování mnohem výc. Ale zámečník mě říkal, že není potřeba dotahovat kování (doslovně řekl pouze rukou) Takže tak.