Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smrad z kanalu

Zdravím, máme problém s kanalem. Máme svedeny odpad do kanálku na dvoře a z něj pravděpodobně do kanalizace. Problém je že ten kanálek na dvoře hrozně smrdí, jak když má pršet, tak kdy se v domě pustí voda atd. Hlavní problém je že kanálek je hned u vchodu do domu, takže se ten smrad táhne přes chodbu po celém dome.
Můžete prosím poradit, co s tim? Co do toho třeba nalít, aby to bylo opravdu účinné?

Není-li tam sifon, zrob jej. Dneska už se dají koupit prostorně velmi nenáročné sifonky, nebude třeba rozbít půlku dvora.
Je-li tam sifon a hrnoucí voda/živočišný produkt z něj pístovým efektem dokážou vodu vycucnout, pak není odpad správně odvětrán. Ideální vyvést trubku o stejném průměru, jako je celý svod, nad střechu. Není-li to možné, dá se tomu pomoct aspoň částečně odvětrávacími ventily. Ty můžou být osazeny klidně v obytných prostorách, při správné montáži umožňují jen přisávání vzduchu do potrubí, smrad přitom neuniká. Sám jsme byl donucen z nouze toto řešení aplikovat a je to překvapivě dobře funkční.