Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhýbání ramínka pákové baterie

Dobrý den,
Páková baterie v kuchyni (s otočným ramínkem) začala jít velice ztuha, jak samotná páka, tak otáčení ramínkem. Výměna kartuše vyřešila chod páky, ne však tuhé otáčení ramínka. Nová baterie chodila kdysi krásně lehce. Samotná kartuše je utažena tak akorát.

Jaký je správný postup rozhýbání ramínka? Stačí stříknout do spáry nějaké mazivo nebo se to obvykle dá nějak rozdělat a vyčistit? Zatím jsem nepřišel na to, jak....

Baterie vypadá nějak takto, nicméně přesně ona to není... http://raf.cz/item/polar-new-pn05

Děkuji.

Zkus stříknout do spáry trochu silikonového oleje. Ale většinou je nutno baterii demontovat a je možno, zespodu, odmontovat ramínko od horní části, vyčistit osazení a promazat. Při zpětné montáži ramínka toto dotáhnout přiměřeně, aby šlo otáčet volně.