Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TN-C sít

Dobrý den ,

Mám dotaz. V bytě se dělá rekonstrukce a já potřebuji na kango elektriku. Chtěl bych jí dát hned pod jistič.
Potřebuji tam napojit prodlužku, nulak, zem, faze.

A jelikož tam je PEN a ne PE a N tak si nejsem jist. Potřebuji opravdu jen toto.

Chcete to mít úplně správně? Tak takhle:
1) Za přívodní jistič připojit jistič/chránič, který Vám "vyrobí" síť TN-S a na něj připojte "stavební" zásuvku, dobře upevněnou na zeď. Do ní pak prodlužovák. Můžete také rovnou pořídit 4 pólový chránič a za něj připojit zdemontovaný jistič... a pak zase zásuvku. Chránič po dokončení stavebních prací použijete do nového rozvaděče po rekonstrukci. Takhle nemusíte moc přemýšlet o tom, co do provizorního rozvodu připojíte a bude to bezpečné.
2) Pokud budete mít na stavbě jen svoje rozumný lidi, kteří nebudou používat potrhaný prodlužováky a poničený nářadí, udělejte si jen vývod z jednoho jističe z přívodu, nulový vodič (modrý) připojte pod jednu svorku ZŽ svorkovnice přívodu a ZŽ vodič pro vývod do další svorky té svorkovnice. Tohle bych si ale dovolil jen doma, kde dělám sám.

:!: Je důležité vše řádně zabezpečit proti náhodnému vytržení kabelů (na stavbě se často a rádo zakopává a tahají se změti kabelů vzájemně zauzlovaných), také proto ZŽ vodič uděláme tak dlouhý, aby se v případě vytržení kabelu oddělil jako poslední - později než fáze a nula (ta modrá).

Raději volte verzi 1)