Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezdrotovy cyklopocitac

bezdrotovy cyklopocitac, kedy a ako sa paruje vysielac s prijimacom? rozobral som oboje, ziaden reset, ani kontaktne plochy, ktore by mali naznak pripojenia niecoho servisneho . . .

Nie, nie, akoze funguje. Ide mi o to, ako to kto kedy sparoval. Vysielac s prijimacom. Mam problem s vysielacom, nefunguje jazyckove rele na spinanie magnetom, a prijimac nefunguje s inym, aj ked takym istym vysielacom. Preto ta otazka, len tak zo zaujimavosti.

Neznám to tedy jen doměnka. Pracuje to na tak malou vzdálenost, že snad ani není potřeba to nějak kódovat. Je možné. že se to slaďuje jenom použitou frekvencí.V daném pásmu se může použít několik mírně odlišných frekvencí a jednotlivé přístroje se vzájemě sladí. Ladění jak na vysílači tak na přijímači může být miniaturním kapacitním trimrem, nebo jádrem nějaké cívečky, nebo jen tvarováním nějaké cívky. Tedy pokud to pracuje na radiové frekvenci, což předpokládám. Ale nevím, jen střílím od boku. :-)

Bezdrátový cyklopočítač nebrat. Je tam jen o jednu starost více s baterií do vysílače, která je obyčejně na 12V a dlouho nevydrží. Kousek vodiče na vidlici ničemu nevadí a drátový tachometr je daleko spolehlivější. :-)

Podle mě se nepáruje nic, je to spárované od výrobce. Záleží samozřejmě na typu, ale u těch levných z lidlu to tak bylo. Neptejte se mě, jak to funguje, když jede peleton nebo rodinka se stejnými cyclocomputery, ale u jednoho to funguje, dokud se nevybije baterie ve vysílači (stejná CR2032 jako v přijímači).
Osobně mám zkušenosti s drátovým, bezdrátový měl jiný člen rodiny, tak nevím. Drátům věřim přecejenom víc, a jak už někdo napsal, o jeden drát víc neni problém (minimálně vede drátovod k brzdě, my konzervativnější máme ještě drát nebo radši dva k "dynamu", proti tomu jedna tenounká dvoulinka nijak nepřekáží).

no to by ma prave zaujimalo, ako to paruju . . .
Inac, jasne ze drat je drat :-), naprr. ked som to skusal asi tak 20 cm od ntb, tak jednoducho nereagoval . . . akurat prasknute sklo na jazyckovom kontakte, neviem aky to malo vplyv, ale nespinal. A to je asi jedno, ci by to bol dratovy, alebo bezdrat. Aj v prijimaci aj vysielaci je cr2032, teda dost bezny typ, inac, prezil celu minulu sezonu, bateria povodna. Ono pri tych najazdenych zopar sto km za sezony (cca 500) je mozne, ze skor odide na starobu . . .