Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvoncek na din listu-nastavenie?

Kolegyni dali zvoncek na din listu do bytovej rozvodnice, 8v~, aké zvoní jak za dušičky. Ešte som ho nemal dole, ale napadlo ma, či tam nieje taka nastavovacia skrutka na jazýček na nastavenie medzery resp odtrhu ako bývali na starých klasických zvoncekoch. Lebo to ani nemá taký jasný cengavý zvuk.

TAkze je to XBS, na 8v~. Naprazdno namerene 10v, pri zatazeni 6,5.
Ked s nim pohrkam, tak obcas vyda jasny cinkavy zvuk, ale ked sa zazvoni, ako keby bol zle nastaveny - prvy kontakt je naznak zvonenia, nasledne len akesi akoze zvonenie, nie priamo chrcanie, az tak nie, ale nieje to taky jasny cinkavy zvuk. Nastavenie ziadne, prava a lava polovicka spojena asi 6timi trubkovymi nitmi 2 mm. Nikdy som nemal o tychto zvoncekoch valnu mienku, co sa tyka zvukoveho vykonu, ale co som nasiel info o inych 8/12v - okolo 80db . . . u tohto nikde na webe info nedostupne. Skusit to odvrtat? nasledne zlepit sekundovym lepidlom.

Nikto nevie, panelakovy rozvod. Co som pozeral zvonceky na din listu, asi 90% z nich ma v specifikacii 8-12v, a podla toho aj spotrebu napr 4/5 w, a zvukovy "vykon" napr 75/78 db . . . tych zvysnych 10 % je striktne 8v a 12 v . . .

O\dpoved "nikto nevie" bola na otazku, ake je tam zvonkove trafo . . . Kedze nikto nevie kde je ulozene, resp. odkial sa napajau zvonceky . . . mozno je cierne asi takto velke, mozno o kusok menej :-)
Ale co sa tyka napajania zvoncekov napr. tak odpoved bola asi o par riadkov vyssie, naprazdno 10v~, pri zatazeni / zapojeni zvonceka a zvoneni bolo na zvonceku asi 6.5v~