Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení střechy

D.den, chtěl bych zateplit střechu, abychom zrealizovali půdní vestavbu. Izolaci budeme dávat ve dvou vrstvách....120mm (mezi krovy) + 120mm přes trámy. Dokázal by mi někdo poradit, zda stojí zato zvolit skelnou izolaci s lambdou 032, která však bude celkově o 5tis dražší než izolace od stejného výrobce s lambdou 033. Jestli těch 5tis navíc stojí zato když rozdíl v lambdě je podle mě tak malý .... myšleno z dlouhodobého hlediska ? Děkuji

Dekuji. Takze ten rozdil je dle Vas naprosto minimalni a nestoji za tech 5tis navic, ktete by se mi v uspore vratili asi za opravdu dlouho dobu. A asi by tedy bylo lepsi vzit lambdu 033 a vyuzit treba tloustku vaty 120mm a pak 140mm nez 2 vrstvy vaty 120mm v lambde 032 a nebo kdyz by to prostor dovolil udelat dve vrstvy ve 140mm v lambde 033. Obe varianty s lambdou 033 totiz porad vyjdou levneji nez varianta vaty s lambdou 032. Dekuji

Přesně. Větší tloušťka je určitě to správné řešení.

Jinak předpokládám, že to je Knauf Classic nebo Unifit 0.032 proti Isover Uniroll Profi 0.033. Bral bych ten Isover, i kdyby ty hodnoty přesně seděly na tři desetinná místa, tak se zvýšené náklady nikdy nevrátí.

Jak říká MC, jdi do té levnější. Ten rozdíl lambdy je absolutně minimální. A už i ten rozdíl tepelných ztrát mezi vrstvami 2 x 120 a 140 bude poměrně malý, pokud půjde tedy o celkovou sílu izolace 240, oproti 280. Hlavně dej pozor na kvalitní provedení parotěsné zábrany z vnitřní strany, aby se nemohla vnitřní vlhkost z místnosti dostávat do té izolace. To pak podstatně snižuje izolační efekt. puff:

Dekuji. Uz nad tim premyslim a premyslim vic jak 14dni a nedokazal jsem se rozhodnout. Nebyl by problem si tech 5tis priplatit za izolaci s lambdou 032, protoze z dlouhodobeho hlediska to neni az tak moc, ale musel bych si byt jisty, ze to zato opravdu stoji a neni to nejake lakadlo. Buse lepsi investovat do poradne parozabrany....nejlepe asi nejake reflexni s hlinikem.

Díky za tip. Ale jak by to fungovalo, když ta poslední vrstva vaty nebude chráněna parozábranou....u mě by to bylo 80mm? A tím pádem se do poslední vrstvy bude dostávat vlhkost. Nebude to nakonec na stejno když dám jen 2 vrsty a parozábrana bude propíchaná od šroubků?

Z které strany poslední? Pod parozábranou může být max. pětina izolace. Ideální je vše nad ní a v každém případě musí být prostupy šroubů utěsněné. Takže přímé závěsy podlepené butylovou páskou přišroubované na folii, na nich drží profily pro sádrokartom, tím vznikne mezera pro reflexní folii a navíc pro elektroinstalace. Protože věřte, že chytráků, co si trochu vyříznou parotěs pro světlo, potkáte 12 do tuctu.

No já to myslel tak, že mezi krovy dám 120mm....přes krovy křižně zase 120mm....pak bych měl dát tu parozábranu. Na ni zase konstrukci a třetí vrstvu izolace bych dal 80mm a zaklopil sádrošem....už ale bez folie pod sádrošem....tak jsem alespoň pochopil výhodu dvojí konstrukce. Jen jsem se ještě ptal, zda to opravdu funguje...když těch posledních 80mm z vnitřní strany nebude chráněno parotěsnou fólií? A tím pádem se tam může dostat vlhkost...a izolační vlastnosti nebudou fungovat na 100%. A nebo jsem dvojí konstrukci špatně pochopil...?

Ano, dělá se to tak, ale bez výpočtu se udává max. pětina z celkové tloušťky izolace. Pak ta část před parozábranou je spolehlivě v teplé oblasti, mimo rosný bod. U těch 8 cm by se měl udělat výpočet, jestli tam může docházet ke kondenzaci, za jakých podmínek se to zase odvětrá zpět do místnosti.