Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těsnění ramínka baterie

Dobrý den, potřeboval bych radu - protéká vodovodní ramínko /klasické ve tvaru S/ ve spoji s pákovou baterií /Metalia/ Pokud tam dám dva O kroužky 18x14 tak to protéká, pokud dám dva O kroužky 19x13 tak to tam nemůžu dostat-kroužky s shrnují. Zkoušel jsem to mazat tukem na vodovodní armatury /míň, víc, vůbec/ nepomáhá. Co s tím, aby to neteklo - nějaké pásky, koudel? Nebo jak tam dostat ten 19x13 /ten by možná těsnil/. Díky za rady.

Tuk nie je vhodný - žiaden.

Jedine teflonová alebo silikonová stužená vazelína v tube, potravinársky nezávadná. Je síce drahá, ale maže na veky-vekúce všetky hejblatá v batériách, prachovky pod brzdové piesty s strmeňoch, tesnenia prasáto, apod. nevymýva sa, vydrží sakra teploty pri zachovaní stálej viskozity. Neničí gumy a tesnenia, ako ostatné produkty z ropy, glycerínu apod.

https://euronaradie.eu/obchod/silikonova-vazelina-80ml-mastersil/

https://www.dtelektronik.sk/kategoria/dielna-pristroje/chemia/oleje-a-vazeliny/teflonova-vazelina-65ml-ag/