Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna kabelu u sluchátek?

Zdravím,
kabel u sluchátek se začal divně kroutit a v jednom místě se nejspíš asi ukroutil - hrálo mi jen jedno sluchátko, to druhé přerušovaně. Tak jsem to zatím jen tak nouzově zafixoval fofrpáskama a zdá se že to funguje - už hrají bez vady.
Ale rád bych to dal do pořádku úplně - mám ty sluchátka sice už asi 3 roky, ale hrají stále výborně a jejich cena je stále kolem 2500kč tak se mi je nechce zlikvidovat jen kvůli kabliku.
Četl jsem, že to ale moc opravovat nejde, nikdy to prý pak už nehraje tak jak má, blbne to atd...A oprava je poměrně složitá, těch drátků je tam víc, jsou tenké a blbě se propojují, co je na tom pravdy?

Vyměnit kabel u sluchátek je triviální záležitost. Nejhorší obvykle je rozdělat sluchátka a dostat se k místu, kde je kabel připojen.
Jen možná nebudeš mít opletený kabel, záleží na tom, jestli ho seženeš. Nebo bude stačit původní kabel zakrátit, podle toho, kde je přerušen.

Hodně záleží na typu kabelu i sluchátek, nepíšeš, jestli to jsou špunty, malá sluchátka nebo ty velká s mušlemi kolem uší.
Zrovna nedávno jsem jedny ty velké opravoval a znovu bych to asi nedělal, lanka byla extra tenká a s izolací jen na jednotlivých drátcích, ve dvojicích od sebe odizolované nebyly! Pájelo se to dost blbě, izolaci jsem opaloval, pak namáčel do lihu.
Přerušení bylo těsně před sluchátky, tak jsem jen zkracoval.