Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký kabel koupit k čerpadlu

zdravím, mám čerpadlo osazené nyní ve studni, na konci má 220 zástrčku.
potřebuji zakopat 20m hadice PE32 na vodu a chci k tomu zrovna přihodit kabel na elektriku. výhledově je možná i osazení jiným čepadlem snad i na 380?V

jaký tedy koupit kabel?
kolik žil, jaký materiál, jaký průměr?

koupím k tomu červený husí krk na kabel a uložím spolu s hadicí na vodu
na spodek výkopu hloubka 1m uložím hadici na vodu nadsypu 20 cm a potom položím elektriku.
může to tak být? (vše na mém pozemku)
díky

Hoď tam kábel CYKY-J 5x2,5. Poisti to B16A a prúdovým chráničom RCD 30mA 40A. Alebo použi kombináciu RCD+istič. Ak plánuješ 3F čerpadlo v dohľadnej dobe, daj tam 3f istič a 4P RCD. Ak ale budeš mať zatiaľ 1F čerpadlo, daj tam len 1F istič a 2P RCD. Neskôr vymeníš v rozvádzači.

Výkop môže byt takto, ale nezabudni dať na chráničku s káblom aspoň 20 - 30 cm hliny a na to fóliu.

Nepísal si, aký výkon čerpadla plánuješ. Uvažujem s "bežnými" čerpadlami pre dom. Ak niečo väčšie, potom daj kábel CYKY-J 5x4 kvôli úbytkom. Ale nepredpokladám.