Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z auta cez menič napätia 700 W ?

Zdravím.
Môže absolútnemu laikovi elektroodborník spočítať,či môžem z naštartovaného(!) auta s aku 12V 70 AH cez menič napätia 12/230V 2000W napájať vodné čerpadlo 230V 700W? Stačí mi 15 minút 3x týždenne.Po vyschnutí prameňa musím na záhradku nosiť vodu z potoka do sudov 50m, nepotrebujem striekať,len čerpať.Centrálu by mi ukradli,je to mimo obývanej oblasti.

To by melo klapnout. Alternatory se delaj cca 1kW, takze teoreticky by to i mel stihat dobijet, no nema otacky takze to bude trochu slabsi. ale 12*70=840Wh, takze ciste teoreticky z baterky cucnes za 1/4h 175Wh(+ ztraty v menici, par %), zadna traga i bez toho beziciho motoru, s nim uplne v klidu, zejmena kdyz to pak clovek kousek projede.
2000W menic zni jako docela dobra rezerva na rozbeh toho motoru. Idelani by byl menic s cistym sinem, ale ten je drahej jak prase, pokud to ma alespon modifikovanej sinus, tak ten motor asi bude trochu hlucnejsi, ale on se s tim popere.
Za me dobry.

Presne sínusový menič je drahý a mne by hlučnosť nevadila,skôr mám obavu,či rezerva na rozbeh 700w/2000w je dostatočná.Nemám problém mať naštartovaný naftový motor,alternátor píšu,že dobíja prúdom 110A.Pri čerpadle uvádzajú,že má kondenzátorový motor.

Souhlas s Bahno. Myslím, že s tím nebude problém. Měnič bude asi mít na rozběh dostatečnou rezervu, čerpadlo se rozbíhá poměrně snadno, sílu potřebuje až když dosáhne obrátky. Z počátku jde docela lehce.
Šlo by to i jen z baterky, po pár kilometrech to alternátor dobije.
Jen technickoprávní :-D. Nabírat vodu z potoka kýblem je v pořádku. Použít na to čerpadlo je zakázané :-D:beer: