Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Police na sušičku

Dobrý večer, budeme kupovat sušičku. Prostor je nad pračkou ale zvolená sušička má jiný rozměr i výrobce než pračka a neexistuje vhodný mezikus, nehledě na to, že po zkušenosti s předchozí pračkou (utržený tlumič a skákání po koupelně) se bojím na ni cokoliv umístit.

Raději plánuji zhotovit velkou polici (600x600) na dvou dlouhých nerez konzolách. Na této polici těsně nad pračkou bude myčka trůnit.

Otázka zní, z čeho tu polici a jak silnou? Nerez? 10mm hliník? To se nedoplatím.... Děkuji za nápady...

Pokud usadíte pračku do roviny, nemá co poskakovat.
Pokud kupujete sušičku, která nepasuje na pračku....sušíčku kupte jinou, která na pračku pasuje (ideálně od stejného výrobce).
Pokud vám nic nevyhovuje, nechte si posvařovat polici pod sušičku.Klidně za cenu převyšující cenový rozdíl mezi nevhodnou a vhodnou sušičkou..

No a myčku klidně postavte do kuchyně :-)

Řešil jsem stejný problém s umístěním sušky nad pračku. A protože nějak nevěřím moderním zdícím materiálům, je to většinou jen "lisovaná mlha" ve které šrouby nedrží tak dobře jako ve staré cihle, tak jsem to neudělal jen jako polici, ale po zadní stěně jsem nechal nohy až na zem. Uznávám, že to není designový skvost, ale nebojím se tam nechat běhat děti.

mezi pračku a sušičku se dává mezikus... buď jsou stejně značky, tak i mezikus je od té značky, anebo jsou značek rozdílných a potom je možné dát mezikus univerzální... poté se to celé "sváže" a utáhne popruhem... tedy aspoň u nás to tak provedli...
ovšem jsou tam i jiná pravidla, např. pračka musí mít nějakou minimální hlobku, aby na ní mohla stát sušička...
pro příklad: https://www.alza.cz/mezikusy-pro-pracky-a-susicky/18864796.htm

U nás pračka LG a na ni sušička AEG.Mezikus univerzální a žádný stahování to nepotřebuje.
Mezikus se přšroubuje na pračku.V mezikuse jsou otvory, do kterého se zasunou nožičky horního spotřebiče a zajistí takovýma šroubovacíma "zajištovákama" :-)
Pokud to celé stojí v rovině, netřeba kurtovati.

Klicove jsou ty konzoly. Ty musi byt z oceli ( hotove koupene) nebo si je nechte vypalit a naohybat z nerezi (neni to zas tak drahe). Do zdi bych je kotvil na chemii, jestli je zed dost pevna. Na policce uz tolik nesejde, susicka bude oprena nozickami blizko tech konzol, takze pruhyb bude maly. Klidne by mohlo stacit silnejsi lamino, preklizka, prkna apod.

Jak tu tak z hlavy pocitam ohybove momenty tech konzol, tak kdyz budou rozumne navrzene ze 4mm nerezi tak musi vydrzet. Nejvetsi namahani bude na horni sroub u pripevneni na zed, ten se to bude snazit vyrvat ze zdi plnou vahou susicky.