Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jedlá soda versus soda na praní

Ave. Řešíme s manželkou, jestli se dá použít soda na praní k průplachu odpadu (s octem). Strejdu jsem použil, nedopátral se. Normálně používáme jedlou sodu (hydrogen uhličitan sodný) s octem, ale je to drahé jak čort... Nebijte, nevím to.

Normální soda(kalcinovaná soda,soda na praní)) je uhličitan sodný Na2CO3,jedlá soda hydrouhličitan sodný NaHCO3.Soda je alkalická víc než jedlá soda,je tedy pro čištění lepší než ta jedlá.Ovšem louhu se to nevyrovná.Účinek sody zalité octem nebo jinou kyselinou je spíš v tom,že při reakci začne silně pěnit a bublat(tvorba kysličníku uhličitého CO2) a tím částečně uvolní i mechanické nečistoty zachycené v odpadech.A ty se pak spláchnou pryč.Na uvolnění mastnoty ale zkuste ten louh-hydroxid sodný,je mnohem silnější.Pak vše propláchnout horkou vodou a pak klidně i na nějaké zbytky(vlasy,chlupy,zbytky jídla apod.) tu sodu s octem.
Jak čistit odpady?