Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nuda...

Dobrý večer pánové, už půl roku jsem v důchodu a začínám se nudit. Chtěl bych vás proto poprosit o nápady co bastlit. Pokud by to bylo možné tak i se schématech, ale může být jen nápad. Nepohrdnu ani blbinou na hraní, jen aby to nebyly same zesilovače.

Docela jsem se zabavil postavenim baterioveho zdroje. Zrecyklovat clanky ze starych baterek z netebokku (klidne muzes i elektrokola apodl, otestovat, poskladat z tech dpbrych novou baterii, pridat BMS, PCB, menic na 230V, pridat DC konvertor na 12V, k tomu vystupy na USB, displej s merenim napeti a proudu, vymysleft dobijeni...

Dobrý den odkud jste , jsem kutil elektrikář ,ale s elektronikou si poradím jen v základu, mohl bych vám občas dovézt nějaký oříšek , časové relé pro rozběh co si zkrátilo čas a již se nevyrábí , relé automatické spínání světel které světla rozsvítí hned a pak teprve pípne ( signál sepnutí), případně mám motor z elektrokola vsazený do pláště ze zahradního kolečka a řeším regulaci rychlosti otáčení bez ztráty výkonu , elektronickou náhradu uhlíkového pedálu šicího stroje , prý existuje v číně obvod za pár korun který pulzně řídí motorek 220V 90W tak že neztrácí výkon při malých otáčkách
jsem z Nymburska