Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce starého domu

Daj sem foto.

Pokiaľ sú stropnice v suchu, sú zdravé. https://lnk.sk/azRY
Zrejme zo spodu sú pribité dosky na ktoré je nabitý rákos, ktorý je omietnutý. Hranoly sú vysypané medzi sebou škvárou na ktorej je poter. Stropnice hranolov budú zdravé, bez drevomrky bez škodcov.

Ak chceš podhľadový strop menej prácne vyrovnať, priheftni do stropných trámov rošt (hranolčeky zo smreku 30x50mm) na ktoré pripevni sádrokartón. Vznikne ti medzi sadrokartónom a omietnutým stropom vzduchová, 50mm medzera, ktorá blahodárne pôsobí na celú škálu materiálnej a imateriálnej pohody v užívaní interiéru stavby.

Podľa roku stavby a majetku investora budú vyrobené preklady od omietnutých masívnych hranolov z dreva, klenby z plných tehiel, armovaného betónu, L-ká železá vyplnené kvádrami, tehlami, až po originál tehlové či siporexové preklady.

Okenné rámy pokiaľ sú vyrobené z tvrdého dreva, okná sú špaletové, nemeň za nejaký plast. Akurát drevo opáľ, obrús, namor ľanovým olejom, prípade natri fermežovou farbou podľa odtieňa.

Pôvodné rámy okien sa dajú vyskliť a osadiť izotermickým dvojsklom. Dokonca ak sú okná špaletové, môžeš každé vonkajšie a vnútorné krídla osadiť lepeným dvojsklom čím v konečnom dôsledku budeš disponovať 2+2=4, teda dokopy získaš špaletové štvorsklo. Vo vnútri špalety okien získaš sklenníček na pestovanie priesad paprík, rajčín, zeleru apod. zo semena s ideálnou teplotou 10-15°C pre rast z naklíčenia než ich prepikíruješ do téglikov.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny