Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem myčka AEG F66702M0P - neohřívá vodu

Dobrý den,

rád bych se u Vás poradil se závadou, kdy nám cca 4letá myčka AEG FAVORIT model.: F66702M0P přestala ohřívat vodu (na panelu bez závady). U minulého staršího modelu stačilo vyměnit relé resp. přiletovat vyteklý a odpařený cín, ve dveřích v čelním panelu, a bylo opraveno. U tohoto modelu se již relé nenachází ve dveřích, ale v zadní spodní části myčky, lehce přístupné, tedy pro ostatní, nemusíte rozebírat dveře (tam relé neni). Na hlavní řídící desce jsou 2 relé typu HF3FA, ale vypadají jak kdyby vyjely z továrny, i deska vč. elitů aj., ostatně i celý vnitřek myčky. Topná cívka mi připadá též neřepálená, 25ohm. Mám přesto obě relé vyměnit? popř. hledat závadu jinde?

Děkuji za radu Petr

Čím se voda v myčce ohřívá? Topným tělesem.
Takže začít od změření odporu topného tělesa (píšete, že má 25 ohmů, a zdá se vám dobrá, ale zkuste ho změřit nejen na vývodech tělesa, ale i na konektorech na kabelu), pokud bude přístupné, a zkontrolovat kabely, resp. fastonové konektory na kabeláži, jestli nejsou zkorodované, a pak teprve postupovat až k desce s elektronikou. Samozřejmě při VYPNUTÉ MYČCE, ODPOJENÉ OD SÍTĚ!