Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kohoutky k pračče a mičče

Dobrý den,
dělali mi rekonstrukci byty a pračku a mičku našroubovali přímo do na trubky vedoucí do zdi. Zajímalo by mě jestli existuje nějaký kohoutek, který když odšroubuji klasickou pračkovou hadici z té trubky tak aby se na to dal nasroubovat a na nej jsem nasrouboval pračku
Děkuji za radui

https://www.onlinekoupelny.cz/rohove-ventily-rohacky

Doporučuji nějaký kulový. Měl jsem laciný, s otočným kolečkem uvnitř, ten přestal rychle fungovat. Klasický kohoutový, ten časem šel špatně zavírat a přestal těsnit. Kulový se mi osvědčil nejvíc.
Něco takovýhoto mám:
https://www.akvinaservis.cz/prackove-ventily/2234-rohovy-kulovy-kohout-ventil-prackovy-1-2x3-4-s-filtrem-rohacek.html

Pokud napojili pračku přímo do zdi, tak to byli pěkný hovada. Nejlevnější roháček stojí 50 Kč, ale to se jim asi už nechtělo dělat.
Při nákupu nezpomeňte na těsnící materiál - konopí, teflonovou pásku, či něco jiného vhodného.

Jen nechápu, jak to mohli napojit přímo do zdi. Dnes se používají plastový rozvody a ze zdi by měla vést trubka s vnitřním závitem, zatímco uvedené roháčky mají obvykle vnější závit (tedy to do sebe pasuje). Pračka má však převlečnou matici a ta se přímo do zdi zapojit snad nedá, leda by tam dali vhodnou trubku jako redukci. To už tam mohli rovnou šoupnout ty roháčky. Pračka i myčka přece musí mít zavíratelný přívody, to je fakt na přesdržku, takoví "fachmani".

Dokonce mám pocit, že to je takto uváděno v návodech k těm spotřebičům... že musí být připojeny přes uzavíratelný přívod vody, který v případě poruchy umožní rychlé zastavení vody. Jestli se nějaká firma prsila tím, že "spotřebič přivezeme a zapojíme", tak bych tam asi ztropil bengál...