Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EPS nebo vata?

Zdravím, mám na domě dřevěné štíty, je to rám pokrytý palubkami a rád bych na ně dal nějakou omítku. NEZATEPLUJI, prostor za štíty je nepoužívaná, dobře větraná půda. Můj původní záměr, přilepit navrch EPS 2-3 cm jako podklad, mi stavební firma vymlouvá a doporučuje jako podklad desky z minerální vaty. Zdůvodňují to, že EPS by se zevnitř mohl potit, případně by plocha mohla praskat, štít má asi 14 m2.
Máte někdo zkušenosti, je v tomto lepší EPS nebo měkčí a těžší desky z fasádní vaty? Nebo jiný materiál?

Stavební firma doporučuje co je pro ní výhodnější. její zdůvodnění je mimo mísu. Potí se snad teď něco? Praskání je taky nesmysl. Na vatě více vydělají jak na polyši. Praská snad polyš na fasádě, i když bývá větší jak 14metrů?

Já bych šel do polyše EPS 70F o síle 4-5cm, kvůli prohybu desek. Nevím, jak máte plochu rovnou. Třeba bude stačit 3cm, nevím, na dálku to nepoznám. Přilepit Tytan 753, 60sekund, Bond a podobně, pak lepidlo perlinku a omítku.