Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EPS nebo vata?

Hlavný dôvod je nehorľavosť použitého materiálu.

https://www.asb.sk/stavebnictvo/zateplenie/je-etics-s-eps-nebezpecnejsi-ako-etics-s-mineralnou-vlnou

Nemáš štíty obývané, nie sú priestory vykurované, nevzniká pod štítmi relatívna vlhkosť na ktorej by sa tepelným mostom kondenzovala vlhkosť. V tom prípade nemajú pravdu majstri stavebníci s ktorými si vec konzultoval.

Praskal by omietnutý polystyrén jedine v tom prípade, ak by podložie pracovalo teplotnými výkyvmi. Palubovky by sa prehýbali.

Dôležité je ukotvenie polystyrénu na pevný podkladový rošt ak máš dojem, že podkladové palubovky ešte stále pracujú. (Silne pochybujem, určite sú nejakými konzervačnými nátermi za tie roky-rokúce, fest ošetrené).

Je vhodné podložiť pod polystyrén na celú plochu parozábranu (Priheftnúť parozábranu napríklad térákmi /klince s veľkou hlavou/ priamo do paluboviek).

Povrchové trhliny malty obohatenej plastifikátormi vznikajúce časom, sa eliminujú jemným PVC sitom, perlinkou, nacapenú, vtlačenú, zaonečenú do natiahnutej základnej fasádnej omietky lepenej na povrch polystyrénu.

Na túto spodnú, podkladovú vrstvu malty, sa po zaschnutí natiahne ešte jedna finálna povrchová vrstva "brizolitu" podľa veľkosti zrna gritu, aby celkovo korešpondovala so spodnou stavbou.

Jemné zrno druhej vrchnej omietky obsahuje drvenú kremelinu, drtený kremeň (0,5mm-3mm), ktorý ostrými hranami zapracované do seba, zlepené pojivom, adhéznymi silami, dôkladne spevní povrch, že nevzniknú časom na finálnej fasáde nevzhľadné mikroskopické trhlinky.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny