Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akuvrtačka do 3k Kč

Ahoj,
můžu si v práci koupit novou akuvrtačku.
Aktuálně tam makám s Makitou - sílu to má, což o to, co mi vadí, tak je poměrně těžká. Když s ní mám vyvrtat 70 děr do plechu, tak zápěstí dostane zabrat. Kolega tam má vrtačku z Lidlu, ale nějakej ten lepší model, s kovovým tělem a ta je výrazně lehčí. Akorát tu vrtačku na Lidlshopu nemají, budou mít jen tu levnější, plastovější.

Máte někdo doporučení na nějakou takovou akuvrtačku za rozumný peníz, tj. v kategorii okolo 3 litrů?
Požadavky - rychlý/pomalý chod, chytřejší nabíječka (ne jen trafíčko a stojánek), pokud možno 2 akumulátory, příklep netřeba.
Použití - vrtání děr do plechu (3 mm), řezání závitů do těch děr, šroubování.

Ta Makita se dá koupit za tu cenu, ale váží 1,7 kg, ono se to docela pronese, když se s tím mám hodinu ohánět. Takže proto chci něco lehčího, ale krom značek Makita, Metabo, Bosh nevím, co vybrat. Black&Decker znám taky, ale zda patří mezi lepší či horší? Stejně tak Hecht, Extol.

Díky za tipy.

Mám tu z Lídlu asi dva roky a skoro jsem nepoužil síťovou. Zatím drží bez problémů, sílu má dostatečnou, je lehká a v ruce vyvážená.
Za ty prachy víc než dobrá. Náhradní aku se u nich dá koupit za asi 500.
Je fakt, že u toho píšou, že to není pro profesionální nasazení, jako u všech hobby nářadí, ale už i doma jsem s ní nadělal dost.
Záruka je dost dlouhá, takže pokud by nevydržela, dá se vrátit.
Zrovna teď jsem použil jejich E-shop, objednal jsem řetězovou pilu. Objednal jsem v neděli večer, přišla ve středu. S vyřizováním reklamací zatím zkušenosti nemám.

Pokud chceš PARKSIDE PERFORMANCE Aku vrtací šroubovák 20 V PABSP 20-Li A1, tak musíš číhat. Já jí kupoval před vánocemi a číhal jsem asi dva měsíce.
Potěší záruka 5 let.
Včera na eshopu psali že je na cestě a dnes už není, tak se to asi někde zaseklo.

Akuvrtačku Lidl nevím,ale mám akušroubovák a ten je super a má sílu.Mám tenhle starší typ s menším aku,možná je slabší než nový typ,ale zase ta rukojeť tak nepřekáží.Nabíjení 1 hodina,3 roky záruka,cena v akci tuším 800 Kč.

Lidl shop funguje celkem rychle,i když to někdy posílají po částech,asi z různých skladů.Ale poštovné účtují jen jedno nebo žádné a nakonec pošlou vše objednané.S reklamací je to horší,na podzim jsem reklamoval el.hračku přes jejich stránky.Po 10 dnech žádná reakce,tak jsem poslal mail na jejich info,jestli jim komunikace se zákazníky trvá vždy tak dlouho.Pak už blesková odpověď s omluvou,že toho mají hodně a vyřizují postupně.Druhý den mail přímo od výrobce z Německa,že mi posílají novou hračku a asi za 4 dny opravdu dorazila.

Před čtyřmi lety jsem koupil akuvrtačku Starline v Autokelly za 1700 korun.
Postavili jsme s ní celej barák a pergolu, šroubovali 30 cm dlouhé vruty do trámů a když byla nouze a vypli proud, tak jsme s ni i míchal v kýbli lepidlo na dlažbu.
Zatím pořád funguje...

Psal jsem to jinde, ale plati to. Za poslednich 20 let jsem mel snad 6 aku vrtacek, od nejlevnejsich za 500Kc po soucasny Metabo. A nikdy zadna neodesla na nejakou zavadu, u vsech "jenom" odesly baterky, pricemz motory i s prevodovkama z nich dodnes nekde neco delaji. A to vsechny docela makaly fest. Takze bych se rozhodoval podle vychytavek, co to umi a zrovna bych je potreboval a jako bonus bych bral, ze na ni za 3 roky koupim novou baterku, znacka je imho uplne jedno.
Jeden z tech motoru jsem nakonec precijen dojebal - byl pouzit jako pomocny motorek k jizdnimu kolu. To nakonec nedal, ale nejakou dobu daval i to. Ale to byl z nejaky ty ultralevny vrtacky.

Na tom něco bude. Před pár lety mi přinesl brácha nějaký vyběhaný akuvrtačky od nich z práce. Krom toho, že se jim odlepovala guma z úchytových částí, tak jejich vadou byly mrtvý akumulátory. Nabitý vydržely tak den. Jenže nabíječka k tomu taky bylo jen trafíčko bez jakékoliv další elektroniky, která hlídá nabíjecí cyklus, takže jsou ty akumulátory dojebaný i tímto. Takže jsem to stejně po čase vyhodil, protože k čemu akuvrtačka doma, když je furt vybitá (to raději normální vrtačka a dlouhej prodlužovák). Proto chci něco s řádnou nabíječkou.
Před dvaceti lety jsem koupil tatovi akuvrtačku Narex (tehdy stála přes 6 litrů). K tomu byla procesorem řízená nabíječka. Vrtačka funguje dodnes, akumulátor vydržel mnoho let. Pak si do něj otec sehnal nový články a zrepasoval si to sám.

Pokud bys s onou vrtačkou chodil v malém rozsahu, tak se dělají takové odlehčovací navijáky, kdy nářadí je zavěšeno a pružina Ti ho pomáhá držet. Je to nastavitelné podle váhy vercajku. Jen nevím, jak se to jmenuje.

Ty uvedený 3 mm nejsou průměr vrtáku, ale tloušťka plechu. Díry od 4 - 6 mm, ale třeba i 75 děr v tahu. Ten pidiakumulátor by tohle v zátahu nedal. Navíc takovej šroubovák už v práci máme, ale je to spíš šroubovák, než vrtačka, protože to má malý otáčky.
To raději vezmu tu větší.