Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skriňa s posuvnými dverami - aké uchytenie

Neviem, či je nejaký zásadný rozdiel medzi posuvnými dverami, ktoré majú koliesko a kolajničku dole a tými, čo majú kolieska hore.

Nejedná sa o vstavanú skriňu ale klasickú, s posuvnými dverami, šírka cca 200, výška cca 215.

Má nejaký systém uchytenia dverí jasné výhody/nevýhody?

kolečka nahoře = zavěšené dveře, musí být horní část tak pevná aby se neprohýbala, nese váhu dveří
Spodní kolečka=nesou celou váhu dveří takže není třeba obvykle nic moc řešit, podlaha to unese, nahoře je jen kluzákv obráceném U profilu..