Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co mezi OSB desky v podlaze?

Dobrý den,
prosil bych o Vaše názory. Dělám podlahu v patře novou podlahu. Jedna se o podlahu z OSB umístěnou na dřevěný rošt, vyplněný vatou. OSB budou ve dvou vrstvách a rád bych něco mezi ně dal. Mirelon určitě ne, ale přemýšlím nad https://www.obi.cz/krocejova-izolace/podlozka-selitac-1-25-m-x-8-5-m-tloustka-3-mm/p/4332847 nebo třeba filc https://www.bopo.cz/eshop-tiros-gramaz-280-gm2-sire-1m-navin-60-m-5557.html?gclid=EAIaIQobChMIqPmlpo274AIVged3Ch1CKgMuEAQYBCABEgI-M_D_BwE.
Děkuji za rady a názory
S pozdravem Dan

Nevidím důvod, proč tam něco dát, ale pokud budete nadále na tom trvat, můžetet tam dát:
papírovou lepenku, difuzní folii, A330H, geotextílii, staré noviny, disperzní lepidlo, tekutou lepenku a dalších 20 nesmyslů.
Desky nebudou vrzat, ale vždy jen spojení dvou desek ve spáře. To slepte v jednu velkou desku, klidně i k sobě.

Přesně jak radí kolegové přede mnou. Nic tam nedávat, OSB v klíčích k sobě slepit lepidlem a dobře pomocí vrutů přišroubovat k sobě. U vrutů si dejte bacha na délku, ať se nedostane do podlahy. I když vlastně máte dřevěný rošt, tak by to vadit nemělo. Tento postup jsem zvolil a mám to již cca 2 roky a bez problémů a nevrže.

Někdo, kdo se neumí podepsat, napíše blábol na internet a tím se z blábolu stává pravda?

Pokud takováto podlaha vrže, tak je to jen proto, že buď je špatný podklad, pruží rošt, rošt má velké mezery a pruží desky, šetřilo se na vrutech apod.

Pokud je pevný a hustý rošt a pokud jsou desky křížem a řádně prošroubované, nic vrzat nemůže. A každý další komponent je zbytečný.

Vy byste tedy postupoval jak?
Zrovna ten článek, co jste vložil, v jedné větě píše o vložení mirelonu mezi dvě vrstvy OSB a hned v další větě píše, že "plošné slepení obou vrstev podlahy ještě více zpevní celou skladbu".
O kus dále zase píšou, že na první záklop dávají kročejovou izolaci a na tu zmíněnou dvouvrstvu OSB. Takže to ve finále skončí podivuhodným trojsendvičem z OSB - mirelon - OSB - kročejové izolace - OSB, z nichž pouze první dvě jsou prošroubovány.....

Působí to na mě dosti zmateně.

Keď sa iba zoskrutkujú je dobre dať ten mirelon,keď sa zlepia je to pevnejšie a vtedy tam ten mirelon nejde.A ten trojsendvič-prvá vrstva osb je podkladová napevno spojená s roštom na to ide kročajová izolácia a na to dve vrstvy osb buď zoskrutkované alebo zlepené na volno ako plávajúca podlaha.Ten trojsendvič sa dáva väčšinou do podkrovia.