Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlodavec v komíně

Zdravím, usadil se mi nejspíš hlodavec v komíně a škrábe mi o stěny a vydavá chroupave zvuky. Vzhledem k tomu, že mi komín vede přes pokoj tak mi to dost vadí. Nenapadá vás jak jej z toho komína vypudit? Děkuji

Hlodavec v komíne je malá pravdepodobnosť, jedine v nejakom tehlovom, polorozpadnutom, nevyvložkovanom, ktorý sa roky nevyužíva. Prípadne si krysa alebo potkan založila svoje útulné hniezdište pre mladé v niektorom zo zablendovaných prieduchov. (Hlodavcovi nastav návnadu, morené zrno, voňavý orech vlašák na pružinovom šlopci, lepiaci pás, lepiacu hmotu).

Do nevyužitých, nevyvložkovaných komínov sa na 99% nacpú vtáci prípadne netopieri, ktorí sa môžu hemlesiť počas zimného spánku zavesenia na nožičkách v podobe parazólov (deštníků).