Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký jistič pro svářečku

Dobrý den. Pustil jsem se do opravy lemů na Felicii, ale mám problém se svářečkou. Při pokusu o sváření hned vyhodí jistič. Mám starou řadovou garáž, jistič ještě starý bakelitový 6A/500V. Svářečku mám HOMER MG-150. Jak silný jistič by tato svářečka potřebovala? Vydrží to stávající elektroinstalace v garáži? Elektrice moc nerozumím. Děkuji

Ano je to tak, podružné jištění nesmí být větší než hlavní jistič. Musíš tedy zjistit jaký je hlavní jistič a zda jsou přívodní dráty z hliníku či mědi a zda mají dostatečný průřez. Tvoje svářečka má mít jištění 16A. Pokud by hlavní jistič byl 20A a více a průřez vodičů vyhovoval tak by to šlo. Bohužel se domnívám, že hlavní jistič bude jen 16A jelikož výše stálé platby se odvíjí od jističe. Další věcí je, že v těchto garážích (řadové garáže) by dle stavebního zákona nemělo docházet k opravám vozidel a proto se tam nemontovali větší jističe.