Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení bodovek v sádrokartonovém podhledu

Zdravím,
prosím o radu:
Rekonstruuji byt, včetně komplet elektriky - zbývají jen zapojit bodovky, ale na to se mi elektrikář vybodl, prý nemá čas. Takže svépomocí...
Bodovky na 230 V mám plánované v sádrokartonovém podhledu, kabely natahané, jen potřebuji poradit s finálním připojením. Zapojil jsem to viz obrázek (nepoužil jsem wago z důvodu ceny, takže klasika čokoláda) a světlo svítí. Teď jen potřebuji poradit, jestli to mám takhle jak to je, už rovnou zastrčit dírou do stropu? Nebo má ten spoj přijít ještě do nějaká ochranná krabička / elektrikářská páska a až pak zastrčit do podhledu? Jedná se mi o otázku bezpečnsti, např. kdyby zeshora tekla voda. Ještě dodám, že celý byt je pod chráničem.
Děkuji moc za odpovědi!
.

Takhle úplně stačí, dělá se to tak standardně. Páska nebo krabičky by tam byly jen krám navíc, když o pár cm dál jsou stejně holé kontakty. A osvětlení do ponorky by muselo být od začátku konstruované jinak.

A musí být žlutozelený dráz vyveden do kostry toho svítidla, když je to na 230V? V elektru mi totiž doporučili tohle https://www.e1.cz/produkt/1181530-podhledove-svitidlo-kanlux-argus-ct-2114-c-m-matny-chrom-00325?t=popis, ale to je na 12V.., jenže na 230V je tohle: https://www.e1.cz/produkt/1209885-podhledove-svitidlo-kanlux-dele-al-204-c-m-matny-chrom-00913?t=popis#detailTabs, které to uzemnění má v sobě, ale to tam prostě nedostanu - na výšku mám podhledy 8-10 cm a tohle potřebuje 13 cm...

Dát šroubek (odhad M3-M4) se zapuštěnou hlavou (hlavu ze strany žárovky a pokud nutno, možno vrtákem trochu zahloubit kužel) a z druhé (vnější) strany dát vějířovku, pak plochou podložku, oko drátu, druhou plochou podložku, pérovku a matičku. Tohle by mělo být "ideál", splňující na 100% požadavky připojení ochranného vodiče.:-p.
P.S. Teď jsem si ještě uvědomil, že by bylo ještě nutno, šlo by jednu stranu s pružinkou případně trochu vyhnout do boku (pokud by byly díra hodně přesná a SDK zavazel, nožem "vyhryznout"). Pak touto stranou, jako první, vsunout kostru s pružinou do otvoru a pak stranu druhou. Podle mne by to mělo jít.;-)

Bohužel, rámeček pro bodovky je standarně dodávaný s paticí na žárovky 12V, proto výrobce nemá svorku PE, při výměně patice a žárovky na 230V je tedy problém, to se ví dost dlouho. Nechci říkat, že se má vynechat připojení PE, ale minimálně propojit, kdyby někdo dával na konec vedení jiné světlo Tř.I