Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada: WC nenapouští

Zdravím,

vyměnil jsem u WC Jika Lyra hadičku za Merabell aqua. Vše ok, WC se napustil, ale po spláchnutí přestal napouštět. Od té doby je s tím problém: Demontuji hadičku, namontuji, vše ok, po čase (1 až x spláchnutí) zase nenapouští. Nejdéle to vydrželo 1,5 dne, přestalo poté, co se pustila pračka (což je vždy takový menší ráz).

Na napouštěcí ventil jsem se nedíval, nedaří se mi demontovat tlačítko. Odmontovat nejde, když ho rozeberu, tak tam jsou dva plastové šrouby a k úplné demontáži asi potřebuji ten speciální šroubovák a ten nemám. Ale nemyslím, že je problém uvnitř WC. Po demontáži a následné montáži hadičky se vždy napustí. Dokonce jsem už i zkoušel nechat puštěnou vodu a maticí hadičky mírně povolovat. WC se začal napouštět.

Napadá je jedině možnost, že hadička špatně doléhá na ventil WC. Musí být přesně rovně s ventilem, nesmí to být moc dotažené apod.

Jo a WC se teď déle napouští. Celá nádržka přesně minutu.

Napadá někoho něco?

Je možné, že se ti montáží hadičky podařilo pootočit uchycením napouštěcího ventilu a plovák někde o něco vázne.
Jinou možností je, že v připojovacím šroubení na splachovači je sítko. To může být ucpané a při montáži se uvolní v dosedání a voda proudí okolo. Pak si to sedne a tím přestane téci. Ale přímo ten splachovač neznám, tak jen všeobecně.

Zrovna tohle tlačítko se liší hodně :) - namáčknout jedno "půltlačítko", šroubovákem (jakýkoliv plochý, jde to i prsty ale blbě) vyšprtnout to druhé pryč, pak jakýmkoliv křížovým šroubovákem povolit šroub, kterým je mechanismus tlačítka přitažen ke splachovacímu mechanismu.
Pak už se to dá dát pryč a odundat vršek nádržky.

Je to zanesene - vzhledem ke slozeni me studnicni vody je to ovsem otazka tydnu, kdy se to po vycisteni dostane z pomalu na velmi pomalu. A ja nechci ten forichtung rozebirat kazdej mesic, staci ze to musim delat kazdyho pul roku, pac to uz to spis nefunguje nez funguje((10 minut je fakt prilis dlouho na ranni provoz domacnosti).
Vzhledem ke zdroji vody to protikani klidne risknu, zas tak drahy to nebude.

V klidu. Voda jenom obsahuje vic zeleza. Podle normy platny do roku 2007 by byla kojenecka, ted neni sice ofiko ani pitna, ale je naprosto bezpecna k piti.
Jenze zelezo z vody nejak normalne nedostanu, to tam proste bude. A protoze ten kepl v zachode brzdi vodu takovym labyrintem a otvurkem o prumeru snad ani ne 2mm, tak ten labyrint se zanese raz dva. Celej ten nesmysl mi prijde hrozne komplikovanej na funkci co zajistuje. Ona se nejaka silnejsi vrstva toho zelezityho blivajzu na normalni plastovy trubce neudrzi, ale v tomhle napoustecim nesmyslu se to ucpe raz dva.