Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventily vody v bytě

Zdravím chci si vyměnit ventil na vodu u pračky , protože mi praskla páčka u ventilu..., ale jakmile zastavím přívod studené vody tak v trubkách už není žádný tlak , ale když pustím třebas v kuchyni teplou vodu tak se začne voda tlačit v koupelně z toho ventilu který chci vyměnit , mám zavřít i přívod teplé vody? Dělat by to ale asi nemělo ne? Teda jestli to je přívod teplé vody , mám tam 2 ventily na uzávěr tak počítám že ano.

Děkuji

Kdybys tu teplou zkusil zavřít rovnou a vyzkoušel to,měl bys to už opravené.Rychlejší a spolehlivější než psát dlouhý dotaz a čekat na odpovědi.
Páková baterie,pokud není v úplně krajní poloze,prostě míchá studenou a teplou vodu a tak logicky pouští tu teplou zpět.

Některé to dělají i v krajní poloze.
Výměna ventilu je otázkou pěti minut, během této doby se to dá ohlídat a i kdyby ne, to množství uniklé vody bude minimální navíc nemá žádný tlak. A stejně při této operaci nějaká voda vyteče tak jako tak (přinejmenším z hadice pračky).