Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj k napájení přijímače DO?

Zdravím. Mám z výprodeje sadu dálkového ovládání, přijímač se napájí 12V. Chci tím ovládat světla na zahradě. Přijímač bude umístěný venku ve vodotěsné krabici bez větracích otvorů. Nevím jestli ho mám napájet zdrojem z trafa a stabilizátoru 7812, takovým tím zdrojem se sériově zapojeným odporem a kondenzátorem 0,5 až 1M podle výpočtu nebo hotovým impulsním zdrojem, třeba https://www.hadex.cz/g570a-zdroj-12v10w-spinany-hsf-1012/ . Spotřeba bude elektronika + 4 relátka. Co bude nejvhodnější?

Z hlediska bezpečnosti bude lepší trafo (tedy trafo správně zhotovené) než čínský spínaný zdroj, přeci jen to udělátko bude venku i když v krabici a číňani si moc nelámou hlavu se vzdáleností síťových a výstupních cest. Z hlediska funkce to je vcelku šumafuk.

Rozhodně bych ven nevedl 230V, zdroj bych nechal někde uvnitř a ven vedl jen 12V. Když už bych to chtěl zastavět, použil bych nějaký takovýto zdroj https://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-irm-10-12 malý, ne až tak drahý; je otázkou, jak moc topí, ale nečekal bych problém.
Osobně mám koupený ve verzi 5V/4A (pro napájení jednoho mého udělátka) a zatím mi na stole čeká na odzkoušení, protože mě právě toto zajímá, jak to topí a jak to snáší trvalou zátěž 2A. Oproti tomu oplechovanému je pro mě výhodný, že jsem se zbavil žlutozeleného vodiče, který by tam vedl právě jen kvůli zdroji.