Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Používáte (spíše vaše manželky) automatické elektrické tlakové hrnce?

Jelikož je toto poradna, snad nebudu napaden za troufalost, že rovnou radím.:-D
A teď k věci.
Před třemi roky jsem koupil manželce, do kuchyně, el.automatický tlakový hrnec AVAIR IDA. Pokud někdo neví o co jde, koukněte na Heureku, je jich dnes už v nabídce více druhů a je zde popsána funkce a popsány jejich výhody. Za mne jednoznačně výhodný, praktický a úsporný spotřebič do kuchyně.
Rada první, pro případné vlastníky ještě tohoto konkrétního staršího hrnce AVAIR IDA.
Ten pouze měl přednastavené programové časy vaření, s nemožností jejich úprav a neměl sledování uběhlého času. Což už dnes, novější, mají zřejmě všechny. Což byla určitá nevýhoda. Vše toto je dáno a řízeno procesorem.
Takže jsem na Aliexpressu, od kamarádů Číňanů, koupil kompletní elektronické vybavení i s ovládacím panelem, za cenu necelých 300,- Kč, které všechny uvedené vlastnosti už má a namontoval je do původního hrnce AVAIR IDA. Nebylo to poměrně nijak složité, šikovný bastlíř zvládne tak za cca 3 hodinky a pokud dodrží vše jak má, je to bezpečné a není to problém.
Odkaz na nové ovládání:
Sada ovládacího panelu na el.tlak.hrnec cena 280,- Kč, objednat SON-DF06
https://www.aliexpress.com/item/New-electric-pressure-cooker-Pot-Control-Panel-Kit-SON-DF05-universal-repair-panelsFree-shipping/32795932185.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.52694c4dCoKnMI
Výsledek viz přiložené foto. Přelepené štítky jsou přednastavené minuty, upravitelné tlačítky +/-.
Rada druhá, pro případné vlastníky všech těchto hrnců, i jiných typů a výrobců. Při realizaci přestavby a zjištění funkce těchto hrnců, jsem zjistil, že iniciace časování procesu vaření pod tlakem je způsobena tlakovým spinačem, který spustí, teprve po natlakování hrnce, v procesoru odečítání času, po kterém hrnec vypne vaření a přepne na přihřívání. A vzhledem k tomu, že není marné a je vhodné, občas použít tento hrnec i na vaření bez tlaku (klasické a čehokoliv), třeba pro vaření těstovin, které se pod tlakem vařit nemají (snad i nesmí), tak jsem zjistil, že by bylo výhodné i časování vaření bez tlaku, což u nich možné není. A tak jsem provedl velmi jednoduchou úpravu, doplnil jsem hrnec vestavěným rozpínacím tlačítkem, zapojeným do serie do okruhu původního tlakového spínače (okruh ovl.napětí 5V DC). Takže, pokud na panelu nastavím příslušný čas, na hrnec dám pouze silikonovou poklici (má schopnost i zabránit případnému překypění), ne tlakovou a hrnec ohřeje vodu na bod varu, pak zmáčknu vestavěné tlačítko, tak jeho zmáčknutí iniciuje odečítání nastaveného času a po jeho uběhnutí opět hrnec vypne a přepne do stavu přihřívání. Takže příklad (u nás velmi často používané) vaření těstovin. Nastavím čas na 11 minut, počkám až voda vaří, vliji lžíci oleje, 1-2 lžičky soli (podle množství vody a těstovin) vložím těstoviny, promíchám, zakryji poklicí a zmáčknu tlačítko. Po nastavených minutách hrnec vypne, dá signál ukončení vaření a těstoviny jsou uvařeny. Je pouze nutné, podle druhu těstovin (kterých je poměrně hodně) odzkoušet optimální čas pro daný, používaný druh. Ten se pohybuje od těch cca 11 do tak 13 minut. A vzhledem k tomu, že třeba my používáme omezený počet druhů, není žádný problém tuto zkušenost získat.
Takže toť zatím vše, pokud by měl někdo zájem o další podrobnosti, napište.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny