Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu používat W5W LEDky jako obrysovky ve světlometu?

Zdravím, nevím jestli to hodit do kutilství k auto-moto nebo spíš do práva, .. tak se nezlobte.

Rád bych vyměnil staré žárovky, abych nesvítil dvoubarevně.. dálkové/potkávací mám spíše do běla, ale v obrysovkách mám staré žárovky ve žluté.. Je to taková blbost, ale z nějakého důvodu mi to hrozně vadí :D

Na Alze jsem našel W5W LEDky v bílé https://www.alza.cz/auto/osram-led-w5w-2ks-d4121314.htm?o=1#popis ale četl jsem, že LEDky nejsou v ČR povoleny.. Je to velký průser, když je použiju jen jako obrysovky? Hrozí mi třeba nějaká pokuta, když mě zastaví? Nebo problém při STK? .. Podle různých recenzí čtu, že je používá spousta lidí a občas někdo jen napíše, že třeba na technické pindají.. Mně jde spíš o to, jestli mě to nakonec nebude něco stát, když mě třeba zastaví pan policista v né moc dobré náladě..

Děkuji :))

Nie je schválené v technickej dokumentácii vozidla od výroby ani ako prídavné osvetlenie, máš smolu. Fízel ti môže zadržať techníčák alebo dať pokutu.

Však vymeň iba nejaké vhodné, 0,5W LED 4500°K namiesto vláknových žiaroviek priamo v obrysovkách reflektorov na svojom staršom, ale plne funkčnom štvorkolesovom tátošovi. Nacpi LED do diery po 5W žiarovke a fixuj ich trebárs transparentným silikónom v pištoli.

Nevím o LED náhradě žárovkové obrysovky, která by měla homologaci. Nebo spíš z druhé strany - světlo je homologované s klasickou celoskleněnou žárovkou, ne s LED. Bez homologace něco takového nepatří na silnici. Reálně je má spousta lidí a pokud nebudeš mít oslňující šílenost se svítivostí na úrovni další potkávací žárovky, policie je řešit nebude. Na STK je tohle o přístupu technika.
Ty z odkazu bych nekupoval. Pokud máš novější auto s hlídáním prasklých žárovek, budeš potřebovat LED s rezistorem, která bude mít dostatečný odběr na to, aby auto nehlásilo potíž se žárovkou. A druhá rada, pokud máš sériové xenony, budeš mít výbojky s teplotou světla 4300K, případně 5000K, takže 6000K LED budou ještě "bělejší".

^^ .. všiml jsem si špatného odkazu.. myslel jsem ty stejné, ale s teplotou 4000K, omlouvám se..
Já bych koupil normální žárovku, ale můj mechanik mi napsal, že i když nejsou povolené, tak by je tam klidně dal. Tak mi tak trochu vrtalo hlavou, jestli to tedy je nějaký průser je použít nebo ne, .. když i on mi je v podstatě doporučil. Jako H1 tam mám https://www.alza.cz/auto/osram-coolblue-intense-h155w-p14-5s-d528581.htm .. Na Alze jsem jiné W5W jak LED nenašel..

Předpokládám, že když se tedy vyhnu LEDce, tak jsem našel v podstatě to stejné jako jsou ty H1 - https://www.autokelly.cz/Product/OS-2825HCBI/8408799/39849642;38957081;38908605;40107835;40116516;39998508

Jinak se jedná o 20 let starej Peugeot 206 :D Jen na něm mám tyhle světla .. V podstatě jsem chtěl jen aby to svítilo v rámci zákona co nejvíc bíle. Vzhledem k těm Angel Eyes.. ale jak říkám.. je to jen kosmetická blbost, takže pokud LEDky prozatím nelze mít.. nebudu to řešit ;)

Je to jak píše mechanik, i když nejsou povolené, klidně bych je na auto dal. Výhoda je, že starší auto nebude mít hlídání prasklých žárovek, odpadá nutnost hledat LED, které nehlásí chyby.
Celoskleněné žárovky za 120 korun mi připadají vážně moc. V rámci zákona co nejvíce bíle znamená jakákoli žárovka W5W s modrým zabarvením, nemusí být Osram a efekt udělají úplně stejný za desetinu ceny. Nebude to úplně ono, ale rozdíl proti obyčejným vidět je. Volil bych řešení na hraně, koupi LED. Policii vadit nebudou, ani si jich nevšimnou, to už spíš budou řešit, jestli na sobě mají neoriginální světla homologaci. A i když to píšu nerad, vyndat je před technickou zabere 5 minut. Sám přeskládávám kvůli kontrole auto půl dne.