Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mazanie prevodov a lozisk rycnej vrtacky/vrtacieho kladiva

Je potrebne obcas pripadne hned premazat prevody a loziska v rucnej vrtacke? Urcite tam nejake mazivo je, len ci to nieje v ramci uspory malo a menej kvalitne, v duchu "aby to vydrzalo nieco malo nad 2 roky" . . . Ak premazat, co doporucujete ? Moze byt aj tmavoseda grafitova? Neviem oznacenie, z velkeho suda vojenskeho utvaru :-) Ratam s tym, ze je tam prevod a urcite aj nejake klzne ulozenie hriadela, pochybujem zeby to dali do gulickoveho . . .

Převody u běžných ručních vrtaček a brusek jedou na sucho. Při výrobě se tam kydne vazelína, která při prvním spuštění odstříkne na kryty a zuby už musí ukázat co umí na sucho. Převodová skříň by musela mít kvalitní gufera a těsnění krytu, aby se mohl použít olej, nebo tekutější mazivo. Ale to by se vám brusky a vrtačky točily několik let a výrobce by zkrachoval. :)):-D:-p