Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová přenoska do starého gramofonu

Pěkný den,

Mám starý gramofon Tesla nc040 , který má různě zohýbanou přenosku. Sice funguje(zvuk je.. no, je poslouchatelný) , ale na jedné z mých nových desek přeskakuje(zkoušel jsem pouštět na jiném gramofonu a OK).

Přemýšlel jsem nad koupí nového gramofonu, ale nechce se mi úplně dávat teď několik tisíc za nový, slušný gramofon + zesilovač k tomu.

Jakou přenosku bych měl koupit k tomuto gramofonu?

Případně mohli byste mi poslat odkaz na nějaké entry-level gramofony, kdybych se rozhodl koupit nový?

Díky

Pluh (gramofon) zahodit a koupit nějaký s obstojnou vložkou a s regulovatelnou zátěží na desku.Bez předzesilovače to ale nepůjde.
Pokud chcete zachránit staré vinyly, uložte je na stojáka někde ve sklepči půdě v suchu, a našetřete na nějaký gramec s magneto dynamickou vložkou a s regulací přítlaku (protizávážím) :beer: