Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrzající staré parkety - podlepení

Dobrý den.
Mám v jedné místnosti v bytě, staré parkety. Mám na nich položený koberec, takže o žádnou renovaci a podobně nestojím, problém je v tom, že se chci zbavit toho otřesného vrzání, které o mě dá vědět i v sousedním bytě.

Našel jsem si, že asi nejlepší řešení, je podlepení parket lepidlem, tím se vyplní spáry mezi parketami. Jako pracovní postup doporučovali vyvrtání otvoru do parkety, vstříknutí polyuretanového lepidla, asi injekční stříkačkou, a zatížení.

Je tento postup stále "v módě", nebo je i nějaké jednodušší řešení? Vrže mi totiž kompletně celá místnost, a převrtávat a podlepovat každou parketu, v místnosti 4x6 metrů, mi zabere tak týden. Navíc počítám že toho lepidla bude třeba tak 20kg.
Z vlastní zkušenosti můžete něco doporučit? Nebo alternativní postup?

Případně jaké lepidlo zvolit? Cena za lepidla je celkem vysoká, našel jsem si 3 možnosti, nevím ale které je nejvhodnější.
Soudal Lepidlo na parkety 69A 5 kg
Vinalep 840 D4-D 5 kg Disperzní lepidlo na dřevo
Vinalep Pur Bond D4 5 kg Polyuretanové lepidlo

Otázka je, co je pod těmi parketami - jestli byly lepené na asfalt (ale to by asi nevrzalo v celé ploše), nebo jen položené na prkna (to by byla pohodlnější práce, nejspíš i bez nutnosti vyrovnávat stěrkou, a za cenu mírného zvýšení podlahy bych ji, v případě nutnosti, vyrovnal třeba osb deskami, na které bych ty parkety znovu položil).

Trochu se ale bojím pokládky té nivelační stěrky, je to opravdu tak náročné, pro člověka co není zrovna z oboru?

Není. Jen si na to kup toho ježka, nejspíš tomu budou říkat nivelační váleček. Nedávno jsme nivelací vylívali sklep u kamaráda, nikdy předtím jsem to ani neviděl, ale máme to dokonalý. Jediný, čím to jde posrat je, že bys byl moc pomalej. Musíš makat a pak už do toho nechytat. Kamarád do toho vrtl tím ježkem asi po půl hodině pod schodama, že se mu něco nezdálo a musel to přebrušovat. Ale bát se ničeho nemusíš.

Staří podlaháři při pokládání dřevěných podlah používali mýdlo aby podlahy v budoucnu nevrzaly.Možná by to pomohlo řešit i tento problém.Zkusil bych zkusmo na metru prolít mýdlovým roztokem a nechal vyschnout.Potom uvidíte.

Zdravím vás všechny, bohužel jsem byl přes měsíc mimo město, tak jsem se k tomu zatím nedostal.

Teď se do toho, o víkendu pustím, jen jsem ještě dostal tip, vzít dlátko a kladivo a "sklepat" parkety postupně k sobě, od rohu po řadách k protilehlému rohu, bez rozebírání.

Co si o tom myslíte?