Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně sestavit - cihly - akumulační kamna FIKO 4,5 kW ?

Dobrý den.

V aku kamnech 4,5 kW se vejde celkem 21 magnezitových cihel. Cihla váží 9 kg.

Jaký je správný postup vkládání cihel, když potřebuji do kamen dát tyto nové cihly?

A k tomu dám 9 topných těles - to vím jak je zapojit a prostrčit do kamen.

Starší kamna jsem dostal bez cihel.

Nemohu se nikde dopátrat k nějakému návodu, technickému listu, manuálu a podobně.

Nemá s tím někdo osobní zkušennosti? Nebo nějaký návod, kdyby měl někdo doma? A podobně.

Děkuji za případné rady či info.

K sestavení cihel jsou třeba i plechové distanční pásky, které jednak drží tvar tak, aby vznikly mezi cihlami kanálky, kudy prochází vzduch a které současně i podpírají topná tělesa, aby se při ohřátí neprohýbala.
- Dolní (světlé) cihly není zpravidla třeba měnit
- Při výměně cihel je vhodné vyměnit i tepelnou izolaci, pokud je léty přehřívání rozpadlá
- Cihly stavíme na světlejší cihly na dně kamen, které mají průduchy, při přední i zadní stěně izolace a jednu řadu vprostřed (ta je o něco níž a nahoře tak vznikne také průduch). Cihly stavíme na delší užší stranu (na štorc) a každou řadu i sloupec rozepřeme zmíněnými plechovými pásky. Při opatrné manipulaci není nutné vyjmout před instalací cihel topná tělesa.
- Po umístění poslední (třetí) vrstvy cihel položíme uzavírací vrstvu. Protože prostřední sloupec je níž, vznikne (při pohledu v řezu) vzduchový kanálek ve tvaru obráceného písmena "U", ve kterém jsou na plechových páscích položena topná tělesa.