Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změkčovač vody do bytu

Dobrý den,

chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s přístroji na změkčení vody v bytě/domě? Před nějakým časem jsem koupil byt a bohužel je v této lokalitě velmi tvrdá voda. Už snad po týdnu začalo být na rychlovarné konvici patrné, že se tam usazuje vodní kámen - a to přebytečnou vodu vždy vyléváme. No a teď nastal čas na kompletní rekontrukci bytu, tak přemýšlím, že bych pořídil nějakou tu mašinu na úpravu vody, ale nikde nemůžu najít nějaké fórum, kde by někdo psal své zkušenosti a spokojenost, jestli to opravdu funguje. Nebo jak se pohybují ceny. Výrobci vždy napíšou, že se to posuzuje individiálně a hotovo. Takže netuším - 20 tisic? 50 tisíc? Budu moc rád za pomoc. Díky

Změkčovač pro celý dům nás vyšel na 11 tisíc.Jednou za dva měsíce do něj nasypu 25 kg pytel soli a neřeším.
Kupovali jsme i reverzní osmozu s minerálním filtrem pro kohoutek v kuchyni.
Máme studnu jako jediný zdroj vody.Voda tvrdá a lehce zvýšený obsah dusičnanů.

Nemůžu sem dát odkaz na stránky, protože to správci smažou.Zašlu do SZ.

Jedná se o stránky water2buy.Nejsou moc na internetu vidět, ale existují.
Objednávali jsme loni filtry do osmózy a v pohodě.Další objednávku udělám po svátcích.

Změkčovač funguje bez problémů, máme ho na celý dům.Reverzní osmóza taky.Dělali jsme letos rozbor na škodliviny a voda naprosto v pořádku.Tvrdost samozřejmě taky víc než dobrá.