Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje zapalování starého plynového kotle ARISTON

V lokálním plynovém kotli pro vytápění radiátory a ohřev vody mi přestalo pracovat zapalování CAME2 FFI. (cod.950131).
Je to kotel ARISTON, snad SX20. Jsem nájemníkem bytu, ve kterém je ten kotel. Opravář se pokouší sehnat náhradní díl, ale zatím neuspěl. Kotel nedávno prošel revizí a jeho "železo" je ve velmi dobrém stavu.
Obvod zapalování jsem viděl na eBay. S tím ale nemám žádnou zkušenost.
Koupil bych tento díl z vyřazeného kotle, nebo si nechal poradit.
Bobo

loading...

Podobně to zatím řeším já. Zatím sundavám kryt a zapaluju to plynovým zapalovačem v provedení pro zapalování ohniště - prodloužení od ruky. Je to dočasné řešení. Kdybych od opraváře slyšel, že je ohniště prorezivělé, tak bych víc tlačil na majitele bytu, aby koupil a instaloval kotel nový.

Má tento kotel stálý plamen, nebo zapalování slouží vždy pro každé spuštění. Pokud by měl stálý plamen, zeptej se opraváře, zda by šlo použít piezoelektrické zapalování z plynového bojleru ARISTON. Mám jeden náhradní kompletní hořák i s funkčním zapalováním.
Jinak, nakupování na ebay není žádný problém, pouze si musíš cca měsíc počkat a mít účet u banky a platební kartu, se kterou můžeš platit na naše i zahraniční e-shopy.
Informace, jak nakupovat v Číně, najdeš v přiloženém odkaze.;-)
https://www.jaknakupovatna.cz/