Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotel Protherm Tiger tlak vody

Kotel si zvyšuje tlak a z 1 na 3 se dostane za 15 minut.Při zavřeném přívodu vody do kotle,jede topení bez problémů.Jakmile pustím vodu,aby jel okruh na umývání a sprchy začne narůstat tlak,rozbliká se kontrolka.Odpustím vodu z radiátoru,sníží se tlak na 1.1 a za 10 min je znovu tlak na 2 .
Vyměnil jsem dopouštěcí kohout,měl špatné těsnění,ale závada trvá.Může to být hydroblok ? a je opravitelný?Nový je za cca 6 000 Kč

Nefunkčné obehové čerpadlo, "zarastená" hriadeľ čerpadla Grundfos do keramických puzdier. Že si ako správny šetrílek vypol kotol v lete? Tieto kotle majú SW riadiacu jednotku nastavenú, aby sa každých 24 hodí pretočilo obehové čerpadlo, či sa okuruje, alebo nie.

ľahká pomoc, ale radšej si zavolaj servisáka.

Děravý - propojený systém na ohřev vody s topným systémem a dostává se tlaková voda z okruhu vodovodní sítě do topného okruhu. Podobně bývá rovněž u topných systémů s bojlerem zapojeným na topný okruh ústředního topení, pokud dojde k porušení výměníku v bojleru. Nejspíš zavolat servis. ;-)

George 63 máš pravdu,potvrdil mi to servisák,kterého jsem sehnal přes další známé.Domluvit v Brně servis nebo opravu je takřka nemožné.Čekáni 14 dní.Oprava : Výměník 9 000 Kč sundat ze zdi a přemontovat.Když to spočítám tak cca 14 000 Kč.Koupím v pondělí nový,akorát váhám jaký.Asi zase protherm Panther nebo Gepard condens,podle toho co mi řeknou že je jednodušší namontovat.Vydržel 10 let.Stíhají kotle bez zásobníku vody,třeba naplnit vanu?nebo je to vhodné jenom na sprchování? díky za odpověď.

Kotel bez výměníku asi vanu nenaplní, těžko bude mít takový výkon, aby stačil ohřívat větší průtok vody a i na sprchování (jako průtokový ohřívač) by to bylo asi "na hraně". Ale detaily neznám. :-( Výměník by se mohl snad dát i opravit, ale opět neznám konkrétně tento kotel a jeho přesný systém konstrukce výměníku. Zkus "vyzpovídat" nějakého ochotného servisáka. Ale těch se moc, bohužel, nenajde.3-[
Já nedávno řešil kamarádovi opravu peletkového kotle, u kterého měl zničený ovládací panel. Ten jsem mu zhotovil nový a pro nastavení jsem potřeboval manuál pro servisáky. A měl jsem štěstí, jeden mi ten manuál pro nastavení kotle a automatiky poslal i s přístupovým (servisáckým) heslem a vše dopadlo OK. Sice v italštině, ale pomocí google překladače a určité intuice se vše podařilo.:-D

Nechápem, čo tu melieš o korózii apod.

https://www.atria.sk/protherm-tiger-24-ktz/

Kde to žiješ, v praveku?

Pokiaľ sem nedá presný typ, značku, presný r.v. svojej pece, je tvoja snaha na úrovni z roku zľatých mafiánov boľševikov.

Dnes antikoro kotle neprehrdzavejú durch, ako máslo, blato, do tej miery, aby sa prepojili dve sústavy. Však by to riadiaci SW z fleku zablokoval.

Trochu sa nad sebou zamysli.