Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střešní hliníková krytina - namrzají hlinikove hřebiky

Zdravím.
Jsme na chatě, kde jezdíme dost často i přes zimu, spíše je tam furt někdo, udělali novou střechu.
Původně tam byl 30 let ondulain.
Půda je neobyvatelná a furt tam jsou otevřené větračky.
Byla použita střešní hliníková krytina a hliníkové hřebíky.
https://e.coleman.cz/sablona-06-x-900-x-2000-p-008278-cz
Jelikož jsou nejkratší takové ty kroucené hřebíky 5 cm, jdou na pudě vidět a 2,5 cm vylízají špičky.
Když začlo mrznout, je na každé špičce hřebíku co vylízá kapka ledu.
Bych řek, že časem deska okolo uhnije a hřebíky se uvolní.
Natřít je něčím, nebo odřezat?
Protékat voda určitě nebude, spíše se na nich uchycuje para která zamrzá.

Stejným způsobem byl uchycen ten ondulain, jenže tam byli pozink hřebíky, které tak nepřenášejí teplo a mraz

Podle mých zkušeností to, okolo hřebíků, hnít nebude. Jak se oteplí led roztaje a ihned vyschne. Toť má zkušenost na 90 let starém baráčku, kde byla krytina eternitové šablony, přitlučené normálními hřebíky (někdy snad pozinkovanými) a ty rovněž trčely cca 5 mm pod desky na půdu. A po zabydlení celého podkroví, před cca 50-ti lety a zvýšení vlhkosti která pronikala na tu půdu, vždy v zimě, pokud hodně mrzlo, tvořil se na těch hřebících a dokonce i na prknech led a jinovatka (kondenzát). Trčící hřebíky byly sice rezavé, ale vždy zase led roztál a vše vyschlo bez hniloby. Okolo hřebíků bylo dřevo pouze trochu začernalé, ale zdravé. Loni jsme ale předělávali krytinu (plech na latě) a tak ty staré hřebíky už jsou vytahané (většinou).:puff:

Hliník je třetí nejlepší vodič tepla či zimy po stříbře a mědi. Kam se hrabe pozinkované železo. Problém je jasný, špička hřebíku je na plochu daleko studenější - memá plochu pro ohřátí, takže kondezzace vody na ostatní ploše steče na špičkua tam zmrze i když nebude úplná 0°C

Ja by som to odrezal, predsa len vysledna ploska bude len zlomkom povodnej. Ak to naviac natries nejakym lakom alebo farbou, vodna para sa ku klinceku ani nedostane. Ale natrel by som asi len presne v miestach klincekov, neviem ci by bolo dobre komplet to natret koli odvetraniu a suseniu.

Dobrý den,prvotní nápad,napíchat na hřebíky malé kostičky polystyrenu,nebo čehokoli nesavého izolačního,možná nějaké gumové špuntíky,třeba náboje do dětské pistolky,nastříhat gumovou ,nebo plastavou hadičku,třeba akvaristickou na vzduchovámí,před navlečením zaslepit na plamenu,nebo lípnout tavkou.

Klasický tepelný most, síce drevo, ak je prirodzeným prievanom vetrané, kondenz na metale vypije nazad do dreva, ale v prípade uchytenia drevomorky sa časom rozpeleší huba na nosné trámy a odhnije celá sedlová strecha.

Chce to z vnútornej strany oddeliť komplet trámy parozábranou a ako bonus vhodným matrošom tepelne zaizolovať celkovú plochu z exteriéru. Čo je dôležité, je nutné medzi parozábranou a tepelnou izoláciou ponechať aspoň 15mm voľného, priedušného, odvetraného priestoru, medzi ktorým cirkuluje vzduch tzv. kmínovým efektom.

tiež nie je od veci napenetreovať trámy nejakým neriedeným xindlom proti hubám a plesniam (drahá sranda).
http://ix.sk/jxfzA