Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sério-paralelní řazení Li-Ion článků

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zdali je možné nabíjet Li-Ion bateriové články (akumulátory) spojené pararelně. Z toho co jsem četl na netu snad ano. Nechci udělat chybu a riskovat výbuch článků nebo následný požár. Moje představa je taková, že bych spojil paralelně 5 článků typu 18650 nebo 26650 a tyto pětice bych spojil sériově, takže by vlastně vznikla 3S baterie. Nabíjení by probíhalo balancérem pro každou pětici zvlášť. Je to takto možné?

Výstupní nominální napětí baterie by bylo 11,2 V při plném nabití 12,3V.

Díky za odpovědi předem

FS

Možná to sem patří, a někdo to dosud neviděl i když vlákno začíná v roce 2014:

85kWh (!!!) battery pack z TESLY model S - články tehdy použité byly právě 18650, celkem 7104kusů!

pics-info-inside-the-battery-pack.34934

plno obrázků, i vcelku zajímavé počtení.

To be clear: There are 96 groups of 74 cells each.
Those 74 cells are in parallel, and thus those groups will all be balanced within themselves.
Each group in essence acts as one large ~4.1v cell with greater current capacity (~230Ah).

Pekné, len na tomto bazmeku v pohodlí kresla čučať, to radšej mám v rámci úspory na svojom pokusnom, Š.Favorit 135 - karbes, nainštalovaný 40-článkový HHO vyvíjač a ako altík 350W náhradu z BMW. Za sedačkami sú 2x240Ah /12V baterky. Stačí mi HHO na pohon Favoritu po úprave karbesu zmesy, nastavení podľa sluchu predzápalu komína rozdeľovača.

Sa divím, že HHO vyvíjač, aký som pokusne švacol na Š.Favorit, nie je bežne inštalovaný na malolitrážnych vozoch aplikované. Že by to bolo kvôli tučnému priemeru medi vodičov kabeláži vedúce k článkom HHO od prepojenia altíka a bateriek?

Roky idem na zmes rozkladu vodíka HHO spracovaného škodováckym karbesom, ako delo, moji prevetraní strážni čokli sa za favoritom na pneumatike zavesnenej na lane, idú od rozkoše vybesniť. Po rolách, lesoch, rybníkoch.