Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zacházet s roštem do postele?

Zdravím

Moje otázka je úplně vážná. Vždy jsem měl válendu s přidělanou matrací. Teď, ve věku skoro 60 let a s váhou 125 kg jsem si koupil novou postel a dodatečně k ní i rošt s nosností 130 kg. Postel jsem poskládal. To je v pohodě. Ale u toho roštu se psalo, že je regulovatelná tuhost. Je pravda. že asi v prostřední třetině roštu jsou lišty dvojité a na nich jsou posouvatelné plastové objímky.
A teď otázka: Pro mě s mou vahou je lepší mít ty posuvné plastové bazmeky na kraji roštu nebo uprostřed? Nedali k tomu návod na použití. Bojím se, abych rošt se svou váhou neprolomil.

Děkuji.

Nejlepší je to vyzkoušet, nemějte obavu, že by to hned prasklo. Ale obecně platí, že když jsou ty "bazmeky" na kraji, tak jsou lamely vlastně zdvojené a tužší. A naopak, bazmeky uprostřed znamenají, že je rošt měkčí.