Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lak na konferenční stolek

Dobrý den, rozhodl jsem si vyrobit konferenční stolek. Chtěl bych ale poradit ohledně nátěru. Jaký lak mám použít, aby se na něj dal položit například horký hrnek, sklenička zespodu mokrá od vína ... aby nedošlo k jeho poškození a zároveň aby měl jistou mechanickou odolnost?
Děkuji za rady.

Proti tomu jsou odolná snad pouze různé imitace dřeva -"lamina". Pokud chceš dřevo, pak krýt dřevěnou lakovanou desku sklem, což je nejpraktičtější. Totéž používáme na krytí ubrusu na jídelním stole. Vydrží podstatně déle, zejména pokud jsou děti. Mechanická odolnost, pokud do něj někdo doslova něčím netluče, je dostatečná. Ve sklenářství objednat sklo 5-6 mm s obroušením. ;-)