Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký doporučujete silikonový olej pro mazání šroubového pohonu otevírání brány?

Instaloval jsem pohon otevírání křídlové brány se šroubem a maticí a namazal jsem jej (neprozřetelně) běžnou vazelinou. Nyní, po příchodu mrazů, tato tuhne a pohon mi občas vyhazuje tepelnou ochranu. Existuje mnoho různých silikonových olejů, jež mají nízkotuhnoucí vlastnosti. Máte s nějakým zkušenosti a případně jaký doporučujete?

No když myslíte že silikon problém vyřeší tak je vcelku jedno který použijete.Osobně bych šnek namazal červenou brzdovou kapalinou.Tu vaselinu bych tam klidně nechal.Občas obnovit.Toto je starý osvědčený způsob.