Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alarm na dvere zahradneho domceka

Dobry den,

v obci sa rozmohli pripady nocnych vlamani do zahradnych domcekov popri rodinnych domoch. Zlodeji kradnu naradie, kosacky, vsetko co sa da odniest. Potreboval by som poradit ohladom nejakeho lacneho a spolahliveho zabezpecovacieho zariadenia, ktore by reagovalo na otvorenie (vypacenie) dveri hlasnym alarmom. Malo by to byt tazko vypnutelne pre zlodeja, nech to aspon par sekund vrieska, ale ja by som to vedel vypnut bud zvonka alebo s nejakym par sekundovym omeskanim. V bude mam natiahnutu elektrinu, planujem pridat aj reflektor nad dvere s pohybovym snimacom.

Dakujem

To můžeš řešit "skrytým" vypínacím tlačítkem vně objektu, jímž zařízení (přívod) při otevření a v době pobytu, odpojíš.
Já mám totéž. A před otevřením dveří mnou a v době pobytu, je mé zařízení (hlídání s odesíláním informace o narušení objektu-pomocí SMS na mobil) blokováno.

Odběr v "klidu" je u těchto zařízení pár mA, takže baterie vydrží poměrně dlouho (ty 2-3 roky pouze kvalitní). Větší odběr je pak pouze při reakci-zvukovém signále. Jinak můžeš, místo klasických baterií, dát nabíjecí (recharge) baterie (akumulátorky) Ni-Mh 1,2V, jež jsou stejné velikosti. Trochu nižší napětí asi vadit nebude. Pak občas dobít (termín vyzkoušet).
Dále pak i možno doplnit síťovým adaptérem 230V AC/ 5V DC (třeba zdroj pro nabíjení mobilů) a tím zařízení napájet ze zásuvky. Jako záložní zdroj by bylo možno použít rovněž zmíněné Ni-Mh aku, paralelně napojené na přívod, případně baterii Li-Ion do mobilu (má sice rovněž nižší napětí, ale mívají vestavěn čip, hlídající baterii proti přebíjení, což je lepší).
Při případném "laborování" pozor na polaritu, při přepólování by mohlo dojít ke zničení zařízení, pokud nemá instalovánu ochranu proti přepólování (dioda na vstupu). :puff: