Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svarecka co2

Dobrý den, prosím vás o radu zkušených "svářečů", která z těchto hobby mašinek je jako "lepšejší" na domácí práce, děkuji

zaujaly mne tyto mašinky za velmi dobrý peníz,nejdříve tato - http://www.hityshop.cz/svarecka-sharks-mig-200-pro-svarovani-v-ochranne-atmosfere_d253589.html?utm_campaign=Sharks&utm_content=Dilna+%7C+Svarecky&utm_medium=referral&utm_source=heureka.cz&utm_term=253589

a pak ještě tato asi "značkovější" - http://www.zahradajezek.cz/sv…proteco-mig-175-svarecka-co2/

Nepouzitelnost. COckem clovek vali a v podstate pouzitelna hodnota proudu je pro zatezovatel 80%, silni kuraci 40 cigaret denne muzu jit i na 60%. Vsechno niz je nepouzitelny, protoze vic cekas na chladnuti svarecky nez svaris. Takze realne ta svarecka umi 60-80A proudu a muzes s ni pracovat, ty hodnoty vic jsou k nicemu, protoze zavaris jeden svar a mas cigarpauzu, aby to vychladlo.

Já bych se toho nebál, pro domácí zámečnickou práci bude naprosto vyhovovat. V reálu určitě nebudete svařovat jen traverzy. Pro profi použití jsou samozřejmě jiné stroje, ale tam je to o mnoha metrech svárů za směnu. V domácích podmínkách je to většinou tady svár, tamhle svár, něco upravím, zase zavařím.... a nějaká zatížitelnost vás určitě nebude omezovat. A pokud by přece jen došlo k přehřátí, tak se stroj na chvíli sám odpojí a vy si dáte kafe?.

To prave ze takhle nefunguje. I doma to funguje tak, ze si narezu material, napolohuju si to a svarim. A pak svarim klidne hodinu dve v kuse. A to uz to neda, prvni kafe treba dobry, ale kdyz uz to vypne po treti, po ctvrty tak by do toho clovek vzteky kopnul. Profici v podstate uvazujou jenom zatezovatel 100%, pro hobby jde uvazovat tech 80%, mozna i tech 60%, ale cokoliv min je pro zlost a mizernou produktivitu prace.
PS: pokud by slo o svareni 160 I traverzy, tak ten jeden svar timhle strojem bude tak na 4x -5x. A to ne. Ale chapu, ze clovek si domu COcko vetsinou neporizuje na traverzy.

Ne, to neni, to je bezna realita domaciho provozu. Nebo vy si snad uriznete jekl, pak druhej, ty k sobe svarite, pak treti, ten heftnete k tem prvnim a tak dale az je z toho zahradni branka? Ne, clovek si nareze jekly, naformatuje plech, pripravi mriz a pak to jde svaret. Nesvaruju casto, ale kdyz, je toho pomerne dost, i domaci svarenec muze a ma v klidu nekolik metru svaru, jenom blba mriz na popinavy kytky pro manzelku...