Předmět Autor Datum
Tych problemov je tolko, že nestoji to za to.Ak chceš turbo kup motor s turbom.
jimbim 31.10.2018 18:18
jimbim
Fungovať? Bude, ale len raz. Motor pôvodne bez turba nie je uspôsobený na vyššie plniace tlaky. Okre…
yYy 01.11.2018 09:42
yYy
Jako jsou motory, ktery se vyskytovali jak s turbem tak bez nej. Nesmrtelnej traktor 1.9TDI z oktavk… poslední
bahno 01.11.2018 09:59
bahno

Fungovať? Bude, ale len raz.
Motor pôvodne bez turba nie je uspôsobený na vyššie plniace tlaky. Okrem toho - turbo sa musí nastaviť, musíš prepojiť nasávanie s turbom, výfuk s turbom, upevniť turbo, poistný preplňovací ventil, novú hlavu, kľukovnu, vačky, ventily, piesty. Okrem toho - neprešlo by ti to ani cez kontroly, v papieroch istotne nemáš k motoru, že môže byť aj preplňované. A môže sa stať, že po prvom naštartovaní a vytočení do otáčok sa ti môže odporúčať hlava, môže vypochodovať ojnica...
Zháňať diely, prispôsobovať, montovať.... cenovo to bude drahšie, ako zohnať komplet preplňovaný agregát.
To je jedna vec. Ak zoženieš takýto agregát - bude schválený pre tvoje vozidlo? Asi nie. Takže opäť budeš tam, kde predtým - vozidlo nespôsobilé na prevádzku.

Jako jsou motory, ktery se vyskytovali jak s turbem tak bez nej. Nesmrtelnej traktor 1.9TDI z oktavky prvni generace se jako 1.9SDI montoval bez turba do fabky, aby tak vznikla jeste nesmrtelnejsi,usporna strasna lemra.
2.2L 4 valec od renaultu mel turbo jako priplatkovou vybavu... U tehle motoru bych o tom uvazoval(mozna, ale ja to jako konicka nemam), ale pokud to nebylo na turbo navrzeny, tak bych se do toho nestoural, rozumne to nepujde.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru